You are currently viewing Jak wybrać odpowiedni nebulizator dla siebie?
Jak wybrać odpowiedni nebulizator dla siebie?
  • Post category:Poradnik

Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Szczególnie, gdy wchodzimy w okres jesienno-zimowy. W sezonie częstych infekcji, należy zadbać o to żeby odpowiednio im zapobiegać. Problemów w tym czasie dokłada nam również rozpoczynający się sezon grzewczy, który naraża nasze śluzówki na nadmierne wysychanie. Tu z pomocą powinna przyjść nam nebulizacja, która może uchronić nas i nasze rodziny przed spędzeniem wielu dni w domu pod kocem.

Wybierając urządzenie powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, kto będzie z niego korzystał. Jest to istotny aspekt, ponieważ kluczem do udanej nebulizacji jest odpowiednie dobranie rozmiaru maski w naszym nebulizatorze. Jeśli kupujemy produkt, z którego mają korzystać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, trzeba upewnić się, że nasz sprzęt ma w ofercie różne rozmiary masek (urządzenia marki iXellence® mają w zestawie maseczki dla dzieci i dorosłych oraz ustnik). Przy doborze odpowiedniego rozmiaru, należy pamiętać, że maska powinna obejmować usta i nos.

Gdy już wiemy, dla kogo ma być przeznaczone urządzenie, kolejnym aspektem do rozważenia jest sposób jego użytkowania. Powinniśmy zadać sobie pytanie, czy istnieje możliwość, że będziemy chcieli wykonywać nebulizację poza domem. Jeśli odpowiedź brzmi tak, warto zainwestować w urządzenie, które łatwo będzie nam przetransportować (np.: iXellence® NEB Mini oraz iXellence® NEB Mesh). Umożliwi to wykonanie zabiegu, gdy nasze pociechy potrzebować będą go na wakacjach czy w podróży. Alergicy i astmatycy docenią fakt, że dzięki mobilności urządzenia będą mogli odczuć ulgę niezależnie od tego gdzie będą gdyż na rynku są dostępne modele mieszczące się w damskiej torebce (iXellence® NEB Mesh)!

Następne pytanie, które należy przed sobą postawić to: czy urządzenie, które chcemy zakupić ma możliwość stosowania wszystkich preparatów do terapii wziewnej? Tutaj taką pewność dają nam urządzenia iXellence® NEB Classic oraz iXellence® NEB Mini. Posiadając tego typu urządzenie nie będziemy ograniczeni, gdy zdecydujemy się na przeprowadzenie inhalacji innym preparatem niż dotychczas. Jest to niezwykle istotne szczególnie teraz, gdy na rynku mamy ogromny wybór preparatów przeznaczonych do stosowania w nebulizatorach. Dodatkowo inhalator w którym stosować możemy wszystkie preparaty do terapii wziewnej zagwarantuje możliwość użytkowania jednego urządzenia niezależnie od przypadłości. Będziemy również mogli używać jednego urządzenia i dzielić go z członkami rodziny, którzy stosują je z innymi preparatami.

Parametrem na który warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu jest parametr zwany frakcją respirabilną. Jeśli chcemy zwiększyć skuteczność naszej inhalacji, należy wybrać urządzenie z jak najwyższą wartością tego parametru. Wyższa wartość frakcji respirabilnej oznacza, że nasze urządzenie wytworzy więcej aerozolu, który dotrze do najdalszych partii naszego układu oddechowego.

Rodzice cenić sobie zapewne będą cichą pracę urządzenia. Szczególnie małe dzieci nie przepadają, a nawet boją się urządzeń powodujących duży hałas. Z tego powodu warto zadbać o to, by urządzenie podczas pracy było możliwie ciche (np.: iXellence® NEB Mesh).

Ważnym elementem jest również długość gwarancji. Świadczyć ona będzie o solidności wykonania urządzenia. Zapewni nam to również możliwość serwisowania lub wymiany sprzętu, jeśli wystąpi jakaś usterka.